Tento web používa na poskytovanie služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

HALA - Preteky -detské na konikoch

SAWRR, 8. 5. 2019

Názov pretekov : Detské  preteky  pre kone a poníky.

Miesto : Ranch13 Nemšova

Začiatok pretekov 10:00

Dátum : 8.5.2019  streda

Rozhodca :Martina Motyka

Usporiadatel:  Ranch 13

Kolbisko- Hala  73 x32  +Opracovisko 20x30  

Štartovné 5€/ disciplína 

ustajnenie 10€ na cele preteky  

Disciplíny: Všetky disciplíny sú povolené štartovať deťom v Anglických aj westernových sedlách. Chrániče a bandáže sú povolené vo všetkých disciplínach. Okrem disciplíny trail. Uzdenie koní je lubovoľné. Obojručné vedenie je povolené .Na jednom koni môžu štartovať aj viacerí jazdci no max 3 v jednej disciplíne s výnimkou Pleasure + Hunter under saddle kde sú povolení max. 2 jazdci

1.      Trail – Klasická disciplína zameraná na pozornosť koňa nad kavaletami a inými prekážkami, disciplína disciplína je hodnotená bodovacím systémom. Takže je velmi doležité čisté prevedenie a štýl prevedenia. Jazdí sa podľa plániku.

Trail s vodičom- Disciplína pre najmenších alebo handicapovaných ,kde trať pomáha zdolať vodič koňa. Trať sa zdoláva v kroku. 

2.      Pleasure+hunter under sadle – Spojenie disciplín pri ktorých sa skupina koní naraz predvádza v aréne. 6-10 koní je súčastne v hale a postupne sa predvádzaju vo všetkých troch chodoch a na záver musia predviesť cúvanie. Hdnotia sa chody koňa, zladenosť dvojice, kôň by mal ochotne reagovať na pomôcky bez odporu. Dôležité je uvoľnenie koňa a dopredný pohyb J

Táto disciplína bude mať podkategóriu detí do 10rokov ( samostatne vyhodnotená) !

3.      western horsemanship +hunt seat Equitation Spojenie disciplín ktoré sa jazdia podla plánika. Hodnotí sa schopnosť koňa predviesť čo najlepšie v jazdeckej úlohe. Kôň by mal ochotne spolupracovať , nechať sa ochotne viesť a reagovať na pomôcky jazdca. Hodnotí sa kvalita a presnosť prevedenia .

Táto disciplína bude mať podkategóriu detí do 10rokov ( samostatne vyhodnotená) !

4.      Reining GREEN KIDS Disciplína odvedená od klasického reiningu , obsahuje kruhy na každú stranu , spomalenie v cvale , sériu spinov ( obraty o 360“ okolo vnutornej zadnej nohy), rovné čiary , rollbacky , zastavenie z cvalu a cúvanie. Hodnotí sa -samostatnosť koňa, viditeľnosť pomôcok, kvalita prvkov :)

 

 

Ceny: Stuhy 1-6 miesto 

Diplomy 1-3 miesto 

Vecné ceny